groups schedule

Workshops take place weekly during term time.

Monday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
Young Company + Art Department 1 17:00 20:30 Jenni Mason
Accelerate 4 Art Department 2 17:30 20:00 Iona Ramsay
Ignite F (P2/3) Spires Studio 1 16:45 18:00 Chloe Lupton
Accelerate 2 Spires Studio 1 18:00 20:00 Chloe Lupton
Rise E (P6/7) Spires Studio 2 17:00 18:30 Eleanor Farrelly
Climb C (S1/2) Spires Studio 2 18:30 20:00 Eleanor Farrelly

Tuesday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
Young Company 1 Art Department 1 17:30 20:30 Angela Orr
Junior Young Company Art Department 2 17:30 20:30 Eleanor Farrelly
PACE Tots E Art Department 3 16:30 17:15 Angela Orr
Ignite G (P2/3) Spires Studio 1 16:30 17:45 Chloe Lupton
Young Company 2 Spires Studio 1 17:45 20:45 Chloe Lupton
Spark D (P1) Spires Studio 2 16:45 17:45 Stephanie Pollock
Beyond Spires Studio 2 18:00 20:00 Stephanie Pollock

Wednesday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
Ignite H (P2/3) Spires Studio 1 16:30 17:45 Rebecca Morrow
Musical Theatre Skills (P6-S2) Spires Studio 1 18:00 20:30 Neve Ferguson
Leap F (P4/5) Spires Studio 2 16:30 18:00 Neve Ferguson

Thursday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
PACE Tots F Art Department 3 16:30 17:15 Angela Orr
Musical Theatre Skills (P2-P5) Spires Studio 1 16:30 18:00 Kirsty Strachan
Accelerate 1b Spires Studio 1 18:00 20:00 Amy Gallagher
Musical Theatre Skills (S3-21) Spires Studio 2 17:30 20:30 Neve Ferguson

Saturday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
Ignite B (P2/3) Art Department 1 09:45 11:00 Iona Ramsay
Ignite C (P2/3) Art Department 1 11:05 12:20 Iona Ramsay
Ignite D (P2/3) Art Department 1 12:25 13:40 Iona Ramsay
Rise A (P6/7) Art Department 2 10:00 11:30 Chloe Lupton
Rise B (P6/7) Art Department 2 11:30 13:00 Chloe Lupton
Accelerate 3 Art Department 2 13:30 16:00 Chloe Lupton
PACE Tots A Art Department 3 10:00 10:45 Angela Orr
PACE Tots B Art Department 3 11:00 11:45 Angela Orr
PACE Tots C Art Department 3 12:00 12:45 Angela Orr
Leap A (P4/5) Spires Studio 1 09:45 11:15 Murray Keir
Leap C (P4/5) Spires Studio 1 11:15 12:45 Murray Keir
Climb A (S1/2) Spires Studio 1 13:00 14:30 Eleanor Farrelly
Soar A (S3/4) Spires Studio 1 14:30 16:30 Eleanor Farrelly
Spark A (P1) Spires Studio 2 10:00 11:00 Susan Kirkwood
Spark B (P1) Spires Studio 2 11:00 12:00 Susan Kirkwood
Leap D (P4/5) Spires Studio 2 12:45 14:15 Amy Gallagher
Accelerate 1a Spires Studio 2 14:15 16:15 Amy Gallagher
Ignite A (P2/3) Wynd Centre Main Hall 09:50 11:05 Rebecca Morrow
Leap B (P4/5) Wynd Centre Main Hall 11:15 12:45 Rebecca Morrow
Rise C (P6/7) Wynd Centre Main Hall 12:45 14:15 Rebecca Morrow

Sunday

Group Name Place Starts Ends Drama Worker
Leap E (P4/5) Art Department 2 11:15 12:45 Eleanor Farrelly
Soar B (S3/4) Art Department 2 12:45 14:45 Eleanor Farrelly
Spark C (P1) Spires Studio 1 11:45 12:45 Rebecca Morrow
Rise D (P6/7) Spires Studio 1 13:00 14:30 Rebecca Morrow
Ignite E (P2/3) Spires Studio 2 11:15 12:30 Iona Ramsay
Climb B (S1/2) Spires Studio 2 12:45 14:15 Iona Ramsay